A dichroic üveg különböző színűnek látszik attól függően hogyan esik rá a fény, színjátszós üveg.A sima üveget vonják be fém vagy oxidok mikro rétegével.Sokféle színvariációban létezik.A dichroic üvegek ára kb. ötszöröse a sima fusing üveg árának. Kis darabok szükségesek, a dichroic üvegek felszíne ráadásul elég rücskös, így karcolással és roppantással nem igazán vágható; vagy morzsolgatni lehet a kerekes üvegvágó befogó részével vagy dremel vágófejjel vágható kis darabokra.
A dichroic üveg színárnyalatától függően fekete, sötétkék vagy fehér üveget használok alapnak (világos árnyalatú dichroichoz sötét alap, sötét árnyalatú dichroichoz fehér alap).Az alapra ráhelyezem a dichroic üvegdarabot.Majd átlátszó (az alappal megegyező méretű, esetleg kicsit kisebb) üveggel fedem le.Sokszor a dichroic kicsi mérete miatt lebillen az átlátszó fedőüveg, ilyenkor kis darab átlátszó üvegdarabokat teszek a dichroic mellé és így helyezem rá a fedő üveget. Az átlátszó üveg lehet színtelen vagy világos árnyalatú, én dolgoztam sárga átlátszó üveggel is, az alábbi képeken látható hogy érdekes hatást lehet elérni vele.A fehér háttéren lévő dichroicnál látszik hogy a legfelső sárga átlátszó üveggel készült, az alsó 2 színtelennel.
Az egyik képen látható hogy a dichroic mellé a fedő üveg alá behelyeztem egy kis leválasztópapírból készített tekercset, hogy ne kelljen medáltartót ragasztani rá később.Az égetésnél a tekercs elcsúszott és ferde lett a lyuk.
A dichroic színe változhat a kiégetés alatt, a lenti képeken látszik hogy a fekete alpra helyezett piros dichroic zöldes árnyalatú lett lett.